Gazi İLköğretim OkuLu 7-E
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Gazi İLköğretim OkuLu 7-E

ßiZiM OkuLun MeKanı

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

hesaplama hatası

5 posters
YazarMesaj
didém
MoDaReTöR
MoDaReTöR
didém

hesaplama hatası Empty
MesajKonu: hesaplama hatası   hesaplama hatası Icon_minitimePtsi Mart 31, 2008 7:50 am

Hesaplama Hatası

"Dünyanın en komik kazası: Bir duvarcı ustasnn santiyede yazdıgı mektup:

Sayin santiye sefim;
Is kazasi tutanagina planlama hatasi diye yazmistim. Bunu yeterli görmeyerek ayrintili anlatmami istemissiniz. Su anda hastanede yatmama neden olan olaylar aynen asagida anlattigim gibi olmustur:

Bildiginiz gibi ben bir duvar ustasiyim. Insaatin altinci katindaki isimi bitirdigim zaman biraz tugla artmisti. Yaklasik 250 kg kadar oldugunu tahmin ettigim bu tuglalari asagiya indirmek gerekiyordu.

Asagiya indim, bir varil buldum, ona saglam bir ip bagladim ve ardindan altinci kata çiktim. Ipi bir çikriktan geçirip ucunu asagiya saldim. Tekrar asagiya indim ve ipi çekerek varili altinci kata çikardim. Ipin ucunu saglam bir yere baglayip tekrar yukari çiktim. Bütün tuglalari varile doldurdum. Asagi indim, bagladigim ipin ucunu çözdüm. Ipi çözmemle birlikte birden kendimi havalarda buldum. Nasil bulmayayim? Ben yaklasik 70 kiloyum. 250 kilogram varil süratle asagiya düserken beni yukari çekti.

Heyecan ve saskinliktan ipi birakmayi akil edemedim. Ben yukari çikarken yolun yarisinda, asagi inmekte olan tugla dolu varille çarpistik. Sag iki kaburgamin bu sirada kirildigini saniyorum. Tam yukari çikinca, iki parmagim iple beraber çikriga sikisti; Parmaklarim da bu sirada kirildi. Bu esnada yere çarpan varilin dibi çikti ve tuglalar etrafa saçildi.

Varil hafifleyince, bu sefer ben asagi inmeye varil ise yukari çikmaya basladi ve yolun yarisinda yine varille çarpistik!.. Sol bacagimin kaval kemigi de bu sirada kirildi.

Yere inince can havli ile ipi birakmayi akil ettim. Bu sefer de basimi yukari kaldirdigimda bos varilin süratle üzerime geldigini gördüm!...

Kafatasimin da böyle çatladigini saniyorum. gözümü hastanede açtim..."
didém
MoDaReTöR
MoDaReTöR
didém

hesaplama hatası Empty
MesajKonu: Geri: hesaplama hatası   hesaplama hatası Icon_minitimePtsi Mart 31, 2008 9:35 am

hehe arkadaşım gönderdi paylaşmak istedim.
MiRaY =)
ManYax Admin :)
MiRaY =)

hesaplama hatası Empty
MesajKonu: Geri: hesaplama hatası   hesaplama hatası Icon_minitimeSalı Nis. 08, 2008 11:43 am

hehe =)
payLa$ım İçin TeşkR.
https://gazi-e.yetkin-forum.com
ßeyza =)
ßeyza =)

hesaplama hatası Empty
MesajKonu: Geri: hesaplama hatası   hesaplama hatası Icon_minitimePerş. Nis. 10, 2008 10:51 am

Teşekkürler Very Happy:D:D
£wR!m
MoDaReTöR
MoDaReTöR
£wR!m

hesaplama hatası Empty
MesajKonu: Geri: hesaplama hatası   hesaplama hatası Icon_minitimeCuma Nis. 11, 2008 3:18 pm

hahaha Very Happy
ŞeFtaM
ßizD€n ßiri :)
ßizD€n ßiri :)
ŞeFtaM

hesaplama hatası Empty
MesajKonu: Geri: hesaplama hatası   hesaplama hatası Icon_minitimeSalı Mayıs 06, 2008 4:55 am

manyaqq bu heriff Very Happy
didém
MoDaReTöR
MoDaReTöR
didém

hesaplama hatası Empty
MesajKonu: Geri: hesaplama hatası   hesaplama hatası Icon_minitimeÇarş. Mayıs 07, 2008 8:35 am

ŞeFtaM demiş ki:
manyaqq bu heriff Very Happy

o yüzden yazdım yha zatee Very Happy

hesaplama hatası
1 sayfadaki 1 sayfası